Eurosport

TV Guide

 
 
 
 

Schedule grid

00:00
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season Day 10: Khimki (Russia) - Zenith (Russia) (105min)
01:45
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season Day 10: Strasbourg (France) - Paris (France) (45min)
02:30
Motorsports
MOTORSPORTS: GT Academy Masterclass  (15min)
02:45
All sports
ALL SPORTS: World Mind Games in Beijing, China - Day 5 (30min)
03:15
All sports
ALL SPORTS: World Mind Games in Beijing, China - Day 6 (30min)
03:45
All sports
ALL SPORTS: World Mind Games in Beijing, China - Day 7 (30min)
04:15
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show - Special show featuring the best Euroleague and Eurocup action (30min)
04:45
All sports
ALL SPORTS: WATTS World  (15min)
05:00
Equestrianism
EQUESTRIANISM: World's Top 10 in Geneva, Switzerland  (60min)
06:00
All sports
ALL SPORTS: CAMPUS - CAMPUS monthly show covers the World University Championships, organised by FISU and follows preparations for the Universiades, multi-sport competition for students having proven to showcase future Olympic and World Champions.  (30min)
06:30
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season Day 10: Khimki (Russia) - Zenith (Russia) (75min)
07:45
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season Day 10: Buducnost (Montenegro) - PAOK (Greece) (75min)
09:00
Rally
RALLY: FIA European Rally Championship in  - Best of emotions (30min)
09:30
Fia world touring car championship
FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP: Round in ,  - Best of emotions (30min)
10:00
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show - Special show featuring the best Euroleague and Eurocup action (30min)
10:30
All sports
ALL SPORTS: CAMPUS - CAMPUS monthly show covers the World University Championships, organised by FISU and follows preparations for the Universiades, multi-sport competition for students having proven to showcase future Olympic and World Champions.  (30min)
 
11:00
Volleyball
VOLLEYBALL: Men's Champions League  - Group Stage, Day 3: Jastrzebski Wegiel (Poland) - Lokomotiv Novosibirsk (Russia) (90min)
12:30
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season Day 10: Khimki (Russia) - Zenith (Russia) (90min)
 
14:00
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season Day 10: Buducnost (Montenegro) - PAOK (Greece) (90min)
15:30
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show - Special show featuring the best Euroleague and Eurocup action (30min)
16:00
Cross-country skiing
CROSS-COUNTRY SKIING: World Cup in Davos, Switzerland - Men & Women - Sprint Freestyle (60min)
17:00
Cross-country skiing
CROSS-COUNTRY SKIING: World Cup in Davos, Switzerland - Men 15km Classic (60min)
 
18:00
Biathlon
BIATHLON: World Cup in Hochfilzen, Austria - Men's Pursuit (45min)
18:45
Ski jumping
SKI JUMPING: World Cup , Russia  (90min)
20:15
Snowboard
SNOWBOARD: FIS World Cup in Montafon, Austria - Parallel Slalom (75min)
21:30
Biathlon
BIATHLON: World Cup in Pokljuka, Slovenia - Women's Sprint (60min)
22:30
Snowboard
SNOWBOARD: FIS World Cup in Carezza, Italy - Parallel Giant Slalom (45min)
23:15
Golf
GOLF: Asian Tour  (45min)