Eurosport

TV Guide

 
 
 

Schedule grid

00:00
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season, Day 2: Lokomotiv Kuban (Russia) - Ventspils (Latvia) (105min)
01:45
Cycling
CYCLING: Six-day (Track Championship) in Amsterdam, Netherlands - Day 3 (180min)
04:45
All sports
ALL SPORTS: CAMPUS - CAMPUS monthly show covers the World University Championships, organised by FISU and follows preparations for the Universiades, multi-sport competition for students having proven to showcase future Olympic and World Champions.  (30min)
05:15
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season, Day 2: Nymburk (Czech Republic) - Oldenburg (Germany) (45min)
06:00
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season, Day 2: Lokomotiv Kuban (Russia) - Ventspils (Latvia) (90min)
07:30
Ski jumping
SKI JUMPING: Summer Grand Prix in Almaty, Kazakhstan - HS 140 (90min)
09:00
Equestrianism
EQUESTRIANISM: FEI Dressage World Cup in Odense, Denmark  (60min)
10:00
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season, Day 2: Lokomotiv Kuban (Russia) - Ventspils (Latvia) (90min)
 
11:30
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show - Special show featuring the best Euroleague and Eurocup action (30min)
12:00
Rugby
RUGBY: French Top 14 - Day 9  (30min)
12:30
All sports
ALL SPORTS: CAMPUS - CAMPUS monthly show covers the World University Championships, organised by FISU and follows preparations for the Universiades, multi-sport competition for students having proven to showcase future Olympic and World Champions.  (30min)
 
13:00
Basketball
BASKETBALL: Euro League  - Group Stage : Anadolu Efes Istanbul (Turkey) - Unics Kazan (Russia) (90min)
14:30
Basketball
BASKETBALL: Euro League  - Group Stage : Fenerbahce (Turkey) - EA7 Milan (Italy) (90min)
16:00
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show - Special show featuring the best Euroleague and Eurocup action (30min)
16:30
All sports
ALL SPORTS: CAMPUS - CAMPUS monthly show covers the World University Championships, organised by FISU and follows preparations for the Universiades, multi-sport competition for students having proven to showcase future Olympic and World Champions.  (30min)
17:00
Superbike
SUPERBIKE: British Championship  - Second race (30min)
17:30
Superbike
SUPERBIKE: British Championship  - Race 3 (30min)
 
18:00
Car racing
CAR RACING: F3 European Championship in Hockenheim, Germany  (30min)
18:30
Trail running
Trail Running:  (45min)
19:15
Mountain bike
MOUNTAIN BIKE: , France  (30min)
19:45
Cycling
CYCLING: Six-day (Track Championship) in Amsterdam, Netherlands - Day 3 (135min)
22:00
Basketball
BASKETBALL: Eurocup  - Regular Season, Day 2: Lokomotiv Kuban (Russia) - Ventspils (Latvia) (90min)
23:30
Basketball
BASKETBALL: Euro League  - Group Stage : Fenerbahce (Turkey) - EA7 Milan (Italy) (90min)